Oldal kiválasztása

Alábbi viharfotó igazából egy miniatűr hamisítvány! A villámlás fotózás nem egyszerű.  Tegyük fel, hogy a vihar adott! Az ember választ egy jó előteret, leül, állványra teszi a gépet és vég nélkül exponál miközben reménykedik, hogy nem belé, de az objektív látószögén belül valahová becsap a ménkő. Az amerikai Matthew Albanese egy merőben  szokatlan  útját választotta annak, hogy villámot lássunk viszont a „valóság” objektív reprodukcióján.

 

Ahelyett, hogy dacolna a villámlás veszélyével és rommá áztatná önmagát és/vagy felszerelését, kidolgozott egy saját megoldást a fiatalember. Úgy ahogy van felépítette az egész tájat otthon, makett formájában. Bár Albanese régóta ismert arról, hogy ilyen módon utánoz/hoz létre tájképeket, még tőle is érdekes az alábbi kép villám megoldása. Mi is tippeltünk a megoldás elolvasása előtt, de fényévekkel mellé csapott be a villámunk a valóságtól (a tippünk leideni palack, Van der Graff generátor volt)

Vigyázat / Spoiler Alert!

a megoldás következik – Utolsó lehetőség a tippelésre 😉


A villámot Albanese úgy hozta létre, hogy egy feketére lefestett plexilapon borotvapengével lekaparta a villám mintázatát és hátulról világította meg az exponálás pillanatában. Lásd lenti kép.

Ez a kép a „Strange Worlds” (furcsa világok) sorozat része, ami 20 darab, hasonlóan különleges diorámát foglal magában. Érdemes körbenézni Matthew Albanese honlapján, megéri a rászánt időt!


via Gizmondo